15 października 2021 r. to dla Szkoły Podstawowej w Kupiskach ważny dzień. Placówka obchodzi właśnie 15-lecie nadania szkole im. Jana Pawła II. Jest to także istotna data dla jej dyrektora, który odebrał kolejne już wyróżnienie. Tym razem chodzi o Złotą Odznakę za „Zasługi dla sportu”.
Szkoła Podstawowa w Kupiskach obchodzi dzisiaj 15-lecie nadania placówce im. Jana Pawła II. Świętowanie rozpoczęło się od mszy św. Była też uroczysta akademia. Posadzono także dwa drzewa: Dąb Pamięci Pracowników oraz Dąb Jubileuszowy. Do Kupisk przyjechał też wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, który w imieniu ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotra Glińskiego wręczył Karolowi Łebkowskiemu Złotą Odznakę za „Zasługi dla sportu”. Przypomnijmy, że dyrektor SP w Kupiskach na Mistrzostwach Świata w Zapasach w Oslo został uhonorowany Złotym Gwizdkiem dla najlepszego sędziego w 2021 r. Więcej: Oslo: Karol Łebkowski najlepszym sędzią zapaśniczym w 2021 roku
- Czuję się zaszczycony, że mogę panu dyrektorowi wręczyć odznaczenie. To docenienie jego wieloletniej pracy a i także pokazanie, że te pasję można realizować w różnych częściach świata, w różnych częściach Polski - mówił Dariusz Piontkowski.
Reklama
Współpracę z Karolem Łebkowskim docenia także Piotr Kłys, wójt gminy Łomża:
- Były czasy, kiedy pan Karol Łebkowski miał pod górkę w środowisku łomżyńskim, ale też jestem przekonany, że dobrze uczyniłem akceptując wybór komisji konkursowej w 2017 r., kiedy pan Karol wystartował do konkursu u nas w gminie i ten konkurs wygrał. Na samym początku miałem trochę wątpliwości, że może być problem z organizacją szkoły. Kiedy rozmawiam z panem Karolem Łebkowskim, który jest dyrektorem naszej szkoły, widzę, że wieczorami, w hotelu pokojowym czy kampusowym, przy komputerze pracuje nad jutrzejszym dniem, nad przygotowaniem się do zawodów, do zmagań sportowców, jednocześnie siedzi i wysyła maile do swoich nauczycieli czy pisze informacje na Librusie do swoich rodziców. To bardzo ważne, że cały czas utrzymuje funkcję dyrektora.
Reklama
Tak przyznanie nagrody skomentował sam zainteresowany:
- Po skończeniu kariery zawodniczej, rozpocząłem prowadzenie treningu. Czegoś mi brakowało, brakowało mi właśnie tego, żeby podejmować decyzje, żeby wpływać na to, ponieważ różne sytuacje widziałem. Ze względu na kompetencje, umiejętności i to mnie tak motywowało. W tej szkole byli wielcy mistrzowie, mistrzowie olimpijscy, paraolimpijscy, którzy pochodzili z małych środowisk, którzy do tej młodzieży przemawiali. I to chcę tej młodzieży przekazywać, żeby wiedzieli, że i z takiego środowiska można być mistrzem, można realizować swoje marzenia - ocenił w rozmowie z mediami Karol Łebkowski.