Reklama

Oslo: Karol Łebkowski najlepszym sędzią zapaśniczym w 2021 roku

10/10/2021 02:29

Łomżanin Karol Łebkowski na Mistrzostwach Świata w Zapasach w Oslo został uhonorowany Złotym Gwizdkiem dla najlepszego sędziego w 2021roku. Wyróżnienie nadawane jest od 1983 r., ale pierwszy raz w historii nagrodę otrzymał polski sędzia. Łebkowski od pięciu lat pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach.

Karol Łebkowski sędziował Mistrzostwa Świat w Zapasach w Oslo w Norwegii, które odbywały się od 2 do 10 października. Wczoraj na uroczystym zamknięciu imprezy łomżanin został uhonorowany Złotym Gwizdkiem dla najlepszego sędziego w 2021roku! Wyróżnienie Łebkowskiem wręczył prezydent Światowej Federacji Zapaśniczej (UWW) Nenad Lalovic. Do tej pory, w ten sposób doceniono stu pięciu sędziów na całym świecie.

Warto wspomnieć, że Łebkowski m.in. dwukrotnie sędziował zapasy podczas igrzysk olimpijskich: w Rio De Janeiro (2016 r.) i Tokio (2021 r.). Ponadto w 2019 roku był jedynym Polakiem, który sprawdzał przygotowanie obiektów do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości