Po raz 20. mieszkańcy Łomży i regionu mogą odwiedzać żywą szopkę przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli.
Mieszkające w szopce zwierzęta należą do okolicznych rolników, którzy postanowili wesprzeć tę ciekawą inicjatywę. W drewnianej stajence możemy odwiedzić m.in. barana i owcę, cielę, gęsi, kaczki, gołębie, bociana, kury oraz króliki.
Żywa szopka to ciekawa atrakcja szczególnie dla dzieci, którym możliwość zobaczenia na żywo zwierząt sprawia wielką frajdę. Co roku odwiedza ją kilka tysięcy osób z Łomży i regionu. Zwierzęta można oglądać od Wigilii aż do Święta Trzech Króli. Szopka będzie otwarta od godz. 8:00 do 20:00.
Tradycja żywych szopek sięga średniowiecza. Po raz pierwszy w 1223 r. zainscenizował ją św. Franciszek z Asyżu. Chciał w ten sposób ukazać ubóstwo, prostotę i pokorę, które towarzyszyły przychodzącemu na świat Chrustusowi.
Szopkę odwiedziliśmy z naszą kamerą