W sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się Oratorium "Skarby Polskie". Jedną z artystek, która wystąpi tego dnia na scenie będzie pochodząca z Łomży Jula.
Koncert "Skarby Polskie" odbędzie się 23 listopada o godz. 20:00 w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Oratorium nawiązuje do znaczących wydarzeń z tysiącletniej historii Polski. „Skarby Polskie” powstały, aby przywrócić dumę ze wspaniałych dokonań wybitnych Polek i Polaków.
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspiera działania związane z krzewieniem tradycji narodowej. Upamiętnia osoby, które zapisały się w historii naszego narodu i świata. Nasze Oratorium pobudzi serca Polaków i stanie się pretekstem do promocji polskości i patriotyzmu. „Skarby Polskie” to trzecie oratorium przygotowane przez kompozytora Marcina Nierubca i autora tekstów Andrzeja Spikera. Poprzednie dwa: „Wschód Zachodu” i „Tak Trzeba” dotyczyły głównie historii Gdańska i Pomorza. Tym razem tematyka pieśni dotyczy postaci z historii całej Polski - czytamy na stronie Muzeum II Wojny Światowej.
Reklama
Podczas Oratorium wystąpi zespół Baltic Youth Collective pod dyrekcją Sylwii Janiak- Kobylińskiej, a także artyści tacy jak: Kasia Dereń, Grzegorz Wilk, Filip Lato, Mateusz Ziółko i Jula.
- Za nami pierwsze próby. Bardzo się cieszę, że zostałam zaproszona do tego wspaniałego wydarzenia, którym jest nowe Oratorium „Skarby Polskie” Marcina Nierubca - Marcin Nierubiec . Premiera 23 listopada w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - poinformowała Jula w mediach społecznościowych.
źródło: Muzeum II Wojny Światowej