Kampania prezydencka w Polsce nabiera coraz większego rozpędu. Od kilku tygodni na łomżyńskich ulicach dostrzec można banery kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Natomiast nikt nie wie dlaczego zupełnie niewidoczny jest ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzeja Duda, mimo że w innych miastach jego banery widoczne są niemal wszędzie.
Fakt ten zadziwił łomżyńskich sympatyków prawicy, którzy już od kilku dni usiłują otrzymać materiały wyborcze. Jak się dowiedzieliśmy od lokalnych działaczy PiS, materiałów po prostu nie ma. Postanowiliśmy więc zapytać w Urzędzie Miejskim w Łomży, czy o zgodę na wieszanie banerów występował pełnomocnik wyborczy partii Jarosława Kaczyńskiego? Jak przekazuje nam Ratusz, pismo wpłynęło w piątek 6 marca, a stosowna zgoda została wydana przez prezydenta miasta w poniedziałek 9 marca. Pismo wraz ze skanem zostało wysłane do władz partii. Powstaje zatem pytanie dlaczego kampania wyborcza PiS w Łomży nie ruszyła?
Zaniepokojeni sytuacją są działacze Zjednoczonej Prawicy, w tym Solidarnej Polski.
- Pełnomocnikiem do spraw kampanii Pana Prezydenta Andrzeja Dudy został wybrany Pan Poseł Lech Antoni Kołakowski i jest osobą odpowiedzialną za przekazywanie materiałów wyborczych. Nasze ugrupowanie jest gotowe do pracy. Podpisy już dawno zebraliśmy, teraz czekamy na wieszanie banerów, jednak nie możemy się ich doprosić. W związku z tym podjąłem interwencję w centrali – przekazuje naszej redakcji lokalny działacz Solidarnej Polski Dariusz Wojtkowski.
fot. facebook.com/ObywatelBorysewicz