Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu poznamy harmonogram dotyczący dalszych poluzowań obostrzeń. W rządzie trwają dyskusje, co do kolejnych decyzji.
O planowane dalsze poluzowanie obostrzeń pytany był podczas dzisiejszego briefingu rzecznik rządu Piotr Müller
"Myślę, że jest szansa na to, żebyśmy w tym tygodniu tę decyzję już podjęli. (...) W piątek wchodzą kolejne luzowania obostrzeń, jeżeli chodzi o te zapowiedziane już wcześniej. W tej chwili są dyskusje w rządzie, co do dalszych decyzji i mam nadzieję, że w tym tygodniu zostanie ten harmonogram już na dalszy czas również przedstawiony" - zapowiedział rzecznik rządu, cytowany przez PAP.
Z pojawiających się nieoficjalnych informacji wynika, że podczas konferencji możemy spodziewać się decyzji ws. wznowienia koncertów.
Przypomnijmy, że od najbliższego piątku możliwe będzie prowadzenie gastronomii w lokalu przy 50 proc. obłożenia i zachowaniu wytycznych sanitarnych. Uruchomione będą mogły być też kryte obiekty sportowe czy baseny(obłożenie 50 proc.). Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych możliwe będzie też uruchomienie siłowni klubów fitness i solariów.