Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, który w minioną sobotę został zatrzymany do kontroli przez policjantów z posterunku policji w Piątnicy. Mężczyźnie grozi do 2. lat pozbawienia wolności.
Podczas policyjnego patrolu na trasie Kisielnica - Cydzyn, funkcjonariusze z posterunku policji w Piątnicy zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Mężczyzna na widok policjantów zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, co wzbudziło podejrzenie policjantów.
W trakcie rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu.
- Mężczyzna oświadczył, że rano wypił 200 ml wódki, a dwie godziny przed kontrolą dwa piwa. Badanie alkomatem wykazało jednak, że mężczyzna ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany - informuje KMP Łomża.
Reklama
Mężczyzna za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do 2. lat więzienia.
źródło: KMP Łomża