- To kobieta w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego. Jest w dobrym stanie, przebywa w kwarantannie domowej. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną – informuje Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny o kolejnym już, szóstym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.
Dodatni wynik potwierdziły badania laboratoryjne.
To druga osoba z naszego regionu z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem i szósta w województwie.
W skali całego kraju odnotowano już 634 przypadki zakażenia koronawirusem. 7 osób zmarło
Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.