Wczorajsza popołudniowa burza nie była jedyną, która przeszła przez nasz region. Przekonali się o tym m.in. mieszkańcy wsi Nagórki w gminie Piątnica, gdzie nad ranem uszkodzone zostały dachy budynków gospodarczych. Niektórzy mieszkańcy są odcięci od prądu.
Strażacy zajmują się skutkami burzy, która nad ranem zbudziła wielu mieszkańców Łomży i regionu. Działania prowadzone są m.in. w rejonie wsi Nagórki, gdzie jednemu gospodarzowi wiatr zerwał szczyt stodoły i pokrycie z eternitu, zaś jego sąsiadowi – dach wiaty, który leży porozrzucany w promieniu kilkudziesięciu metrów. Część wsi jest odcięta od prądu.
Przypomnijmy, że do północy obowiązuje w naszym regionie ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem. W tym czasie prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami może wystąpić grad.