O godzinie 12:30 w Hali Kultury w Łomży odbyła się druga uroczystość Złotych Godów. W ciągu jednego dnia prawie 50 par odebrało medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
W uroczystości Złotych Godów udział wzięły pary, które zawarły związek małżeński w 1973 roku. Dzisiejszego dnia było to łącznie 48 par; 22 pary w pierwszej grupie i 26 par w drugiej grupie. W tak ważnym wydarzeniu towarzyszyły im dzieci, wnuki, a także zaproszeni goście. Prezydent Łomży pogratulował małżonkom wytrwałości i nieprzemijającej miłości. Przyznane medale będą przypominać łomżyńskim parom o tym niewątpliwie wspaniałym i poruszającym wydarzeniu.
- Państwo jesteście wyjątkowi i państwu trzeba dzisiaj naprawdę z całego serca pogratulować. Ja również jako prezydent miasta dziękuję wam za wasz wkład i rozwój naszej społeczności lokalnej, bo państwo też w tym czasie pracowaliście na rzecz naszego miasta, wykonując pewnie różne zawody. Są może wśród nas nauczyciele, samorządowcy, mechanicy, a może też i tak często się zdarza i też tym osobom trzeba szczególnie podziękować; są to osoby, które zajmowały się wychowywaniem dzieci. Szanowni państwo, życzę wam dużo zdrowia, radości, szczęścia na kolejne lata waszego wspólnego życia - mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Podczas drugiej części uroczystości Złotych Godów, medale odebrały następujące pary:
Zobacz pierwszą część sobotnich uroczystości Złotych Godów w Łomży ⇩