Poznaliśmy nowe decyzje związane z walką z COVID-19. Zmiany ogłosili ministrowie Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek. „Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii” - mówił szef resortu zdrowia. Co się zmieni?
Zmiany ogłoszone przez ministrów Adama Niedzielskiego i Przemysława Czarnka:
Zmiana zasad izolacji i kwarantanny
Szybszy powrót do szkół
- Przyspieszenie powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień. Nauka zdalna będzie trwała maksymalnie do 20 lutego. Od 21 litego uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych wracają do szkół.
Mniej łóżek "covidowych"
- Zmniejszenie liczby łóżek „covidowych” w Polsce. Obecnie jest ich 30 tys., po zmianach ma być 25 tys.
Wkrótce więcej informacji