Zimne powietrze pochodzenia arktycznego sprawi, że w najbliższych dniach nie będziemy mogli cieszyć się dobrą pogodą. Zmiana nastąpi już pod koniec tygodnia - na terometrach ponownie zobaczymy kilkanaście stopni Celsjusza.
Jak przewidują synoptycy IMGW, we wtorek w całym kraju będzie chłodno, pochmurno, występować będą też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a miejscami - burze z opadem krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 6°C, ale nocą obniży się do -3°C, a w rejonach podgórskich nawet do -6°C. Utrzymywać się będzie silniejszy i porywisty zachodni wiatr.
W środę i czwartek też będzie pochmurno, wietrznie i zimno. Nadal możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Nocą spadek temperatury powietrza do -3°C, a w ciągu dnia wzrost do 7°C.
Poprawę pogody przyniesie koniec tygodnia. Synoptycy IMGW podają, że Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie też więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0°C. W dzień temperatura osiągnie wartości od 10°C do 18°C.