Mamy dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Dodatni wynik potwierdziły badania laboratoryjne- informuje w specjalnym komunikacie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
Pierwszy z nich to mężczyzna w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego, przebywa w kwarantannie domowej- taką decyzję po podjął lekarz zbadaniu mężczyzny.
Drugi to również mężczyzna w średnim wieku z powiatu białostockiego, wrócił do kraju z Gruzji, jest hospitalizowany.
W sumie w województwie podlaskim mamy 5 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.
Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.