W związku z wprowadzeniem przez Premiera Mateusza Morawieckiego stanu zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Dariusz Brakoniecki – Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, wewnętrznym zarządzeniem wprowadził obostrzenia dotyczące funkcjonowania podległej mu jednostki w zakresie obsługi petentów oraz funkcjonowania niektórych obiektów administrowanych przez przedsiębiorstwo.
Od dnia 16 marca 2020 r. aż do odwołania, obsługa interesantów odbywać się będzie wyłącznie poprzez kontakt telefoniczny, pod numerami:
oraz poprzez domofon znajdujący się w głównej siedzibie przedsiębiorstwa. Teren MPGKiM będzie zamknięty dla osób postronnych – powiedział Dariusz Brakoniecki.
W zawiązku z zaistniałą sytuacją, wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego, zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz znaczącym ryzykiem zarażenia, zawieszone zostały zaplanowane na marzec spotkania ze Wspólnotami Mieszkaniowymi. Nowy termin spotkań zostanie przekazany mieszkańcom Wspólnot po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego. Ponadto we wskazanym okresie Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie będzie przeprowadzał remontów w zasobach miejskich. Naprawie będą podlegały wyłącznie zgłaszane telefonicznie bieżące awarie. – podkreśla Dyrektor MPGKiM.
Zamknięta zostanie również Miejska Hala Targowa przy ul. Sikorskiego. Obiekt będzie wyłączony z handlu od soboty tj. 14 marca 2020 r. do odwołania.
- W tym miejscu chciałby uspokoić przedsiębiorców prowadzących działalność handlową na Hali. MPGKiM za okres w którym Miejska Hala Targowa będzie zamknięta, nie będzie naliczać opłat za wynajem pawilonów – podkreśla Dariusz Brakoniecki.
Wprowadzone przez Dyrektora MPGKiM zarządzenie obejmuje również wytyczne dla pracowników przedsiębiorstwa w zakresie np. dezynfekcji rąk lub pomiarów temperatury. Wprowadzone regulacje mają przyczynić się do zminimalizowania ryzyka zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Przypomnijmy, koronawirusem w 123 państwach zarażony jest 136 895 osób, z czego śmierć poniosło 5 077 osób. W Polsce potwierdzono 64 zakażenia oraz 2 zgony [stan na 13 marca 2020 r.].