Reklama

Koronawirus: Ważne informacje dyrektora MPGKiM Dariusza Brakonieckiego

14/03/2020 08:48

W związku z wprowadzeniem przez Premiera Mateusza Morawieckiego stanu zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Dariusz Brakoniecki – Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, wewnętrznym zarządzeniem wprowadził obostrzenia dotyczące funkcjonowania podległej mu jednostki w zakresie obsługi petentów oraz funkcjonowania niektórych obiektów administrowanych przez przedsiębiorstwo.

Od dnia 16 marca 2020 r. aż do odwołania, obsługa interesantów odbywać się będzie wyłącznie poprzez kontakt telefoniczny, pod numerami:

  • Sekretariat: 86 218 64 88 oraz 668 584 012
  • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej: 86 216 56 65 oraz 513 026 956
  • Księgowość gospodarki mieszkaniowej: 86 212 51 53 oraz 513 027 008
  • Telefon dyżurny – Awarie: 513 026 934 (numer zgłoszeniowy awarii w godzinach od 15:00 do 7:00 w dni robocze oraz całodobowo w dni wolne od pracy, w niedziele i święta)
  • Zakład Oczyszczania Miasta: 86 212 51 61 oraz 503 154 964
  • Zakład Dróg i Zieleni: 86 212 51 69 oraz 86 212 51 49 lub 513 026 949 oraz 513 027 014
  • Dział Administracyjno – Techniczny: 86 218 64 30 oraz 513 026 896

oraz poprzez domofon znajdujący się w głównej siedzibie przedsiębiorstwa. Teren MPGKiM będzie zamknięty dla osób postronnych – powiedział Dariusz Brakoniecki.

W zawiązku z zaistniałą sytuacją, wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego, zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz znaczącym ryzykiem zarażenia, zawieszone zostały zaplanowane na marzec spotkania ze Wspólnotami Mieszkaniowymi. Nowy termin spotkań zostanie przekazany mieszkańcom Wspólnot po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego. Ponadto we wskazanym okresie Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie będzie przeprowadzał remontów w zasobach miejskich. Naprawie będą podlegały wyłącznie zgłaszane telefonicznie bieżące awarie. – podkreśla Dyrektor MPGKiM.

Reklama

Zamknięta zostanie również Miejska Hala Targowa przy ul. Sikorskiego. Obiekt będzie wyłączony z handlu od soboty tj. 14 marca 2020 r. do odwołania.

- W tym miejscu chciałby uspokoić przedsiębiorców prowadzących działalność handlową na Hali. MPGKiM za okres w którym Miejska Hala Targowa będzie zamknięta, nie będzie naliczać opłat za wynajem pawilonów – podkreśla Dariusz Brakoniecki.

Wprowadzone przez Dyrektora MPGKiM zarządzenie obejmuje również wytyczne dla pracowników przedsiębiorstwa w zakresie np. dezynfekcji rąk lub pomiarów temperatury. Wprowadzone regulacje mają przyczynić się do zminimalizowania ryzyka zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Reklama

Przypomnijmy, koronawirusem w 123 państwach zarażony jest 136 895 osób, z czego śmierć poniosło 5 077 osób. W Polsce potwierdzono 64 zakażenia oraz 2 zgony [stan na 13 marca 2020 r.].

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości