Reklama

Kosiniak-Kamysz w Łomży: Decyzja o przekształceniu szpitala była niezrozumiała [FOTO i VIDEO]

26/05/2020 14:46

- Część decyzji, która była podejmowana w marcu, gdy rozpoczynała się epidemia koronawirusa, była kompletnie niezrozumiała. Tak jak ta decyzja o ustanowieniu w Łomży szpitala jednoimiennego - mówił dziś przed Szpitalem Wojewódzkim w Łomży lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. - Pozbawiło to cały subregion bezpośredniego i łatwego dostępu do wielu specjalizacji, do wielu specjalności medycznych.

- Przez 2 miesiące, mieszkańcy Łomży, powiatu łomżyńskiego, nie mieli bezpośredniego, łatwego dostępu do szpitala zlokalizowanego w ich mieście. Można było wybrać szpital Białymstoku, ale wybrano szpital w Łomży. Szpital w Białymstoku - jeden z kilku - nie zakłóciłby możliwości funkcjonowania ochrony zdrowia w tak drastyczny sposób. Dziś oczekujemy stanowczych i jasnych decyzji, powrotu wszystkich oddziałów do funkcjonowania, też wyciągnięcia wniosków z tej sytuacji, która miała miejsce.

Kosiniak-Kamysz podkreślał, że nawet jeśli 1 czerwca łomżyński szpital zostanie uruchomiony, to i tak nie wszystkie oddziały oddane zostaną od razu do dyspozycji. Złe decyzje w wyznaczaniu szpitali jednoimiennych powodują, że ludzie mogą umrzeć lub ich stan zdrowia pogorszyć się z powodu innych chorób.

Reklama

- Ta decyzja o wyznaczeniu łomżyńskiego szpitala była też bulwersująca z uwagi na bardzo trudną sytuację w zarządzaniu tym szpitalem - mówił Kosiniak-Kamysz. - W momencie, kiedy szpital łomżyński zostaje wyznaczony na szpital jednoimienny, jest tylko osoba pełniąca obowiązki dyrektora, która rezygnuje, jest zamieszanie. To jest stawianie personelu medycznego (...) w naprawdę bardzo trudnej sytuacji.

Poseł Stefan Krajewski przypomniał, że to już druga konferencja z jego udziałem przed łomżyńskim szpitalem. Pierwsza odbyła się tuż po pojawieniu się informacji o decyzji związanej z przekształceniem placówki. Gdy politycy PSL próbowali ustalić, czy da się połączyć funkcję szpitala jednoimiennego z niewyłączaniem spod opieki całego subregionu łomżyńskiego, to odpowiedzi przychodziły późno i były wymijające.

Reklama

- Dzisiaj, kiedy zapadła decyzja o tym, że będą wybory (...) to tutaj aktywność polityków PIS-u coraz bardziej była odczuwalna i dużo osób mówiło o tym, jak zabiega o to, żeby ten szpital był przemianowany - mówił Stefan Krajewski.

Konferencja prasowa w Łomży nie dotyczyła tylko i wyłącznie naszego szpitala. Lider ludowców przedstawił również "plan na rzecz zdrowia". Szczegóły dostępne są w naszej transmisji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości