Reklama

Kradli kawy. Straty oszacowano na blisko 30 tysięcy

15/12/2023 09:38

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem osobom za kradzież kaw. Łączna wartość strat to blisko 30 tysięcy złotych.

Współpraca kolneńskich i łomżyńskich mundurowych przyczyniła się do zatrzymania trzech obywateli Mołdawii. Dwóch mężczyzn w wieku 20 lat oraz 21-letnia kobieta kradli kawę w dyskontach na terenie całego kraju. 

- Cała trójka została zatrzymana na początku października przez dzielnicowych w powiecie kolneńskim, po tym jak dokonali kradzieży w sklepach w Wiźnie, Jedwabnem, Stawiskach oraz Grabowie. Decyzją sądu od października przebywają w areszcie czekając na proces. Łomżyńscy mundurowi ustalili, że na przełomie września i października dokonali ponad 40 kradzieży w dyskontach na terenie całej Polski, a ich głównym łupem była kawa ziarnista - informuje KMP Łomża.

Reklama

W środę 21-letnia kobieta usłyszała 15 zarzutów kradzieży, natomiast wczoraj mundurowi przedstawili również 15 zarzutów jednemu z 20-latków. Drugi mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży w czterech sklepach oraz zarzut posiadania środków odurzających, które zostały znalezione przy nim w chwili zatrzymania. 

Straty oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych. Za kradzieże grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na to, że uczynili z tego stałe źródło dochodu, kara ta może być zwiększona nawet o połowę.

Reklama

 

źródło: KMP Łomża
fot.: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości