Reklama

Krajowy Plan Odbudowy. Samorządowcy związani z PiS liczą na miliony! [VIDEO i FOTO]

30/04/2021 16:10

Na placu Niepodległości w Łomży odbyła się dziś konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele PiS podkreślali, jak wielką szansą na rozwój Polski jest przyjęcie 770 mld złotych wynegocjowanych w lipcu ub. roku przez premiera Mateusza Morawieckiego.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział m.in. senator Marek Komorowski, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras, starosta łomżyński Lech Szabłowski, burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski, wójt Gminy Wizna Mariusz Soliwoda, wójt Gminy Łomża Piort Kłys, radni miejscy Wiesław Grzymała i Marianna Józkowiak. Spotkanie poprowadził radny sejmiku wojewódzkiego i pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości na teren Miasta Łomża Piotr Modzelewski.

Przedstawiciele PiS przekonywali, że 770 mld zł w ramach środków z Unii Europejskiej to wielka szansa dla Polski. W ramach unijnego budżetu Polska może liczyć na środki z Funduszu Odbudowy, w oparciu o który rząd opracowuje Krajowy Plan Odbudowy. Ma on wzmocnić gospodarkę i pozwolić szybciej wyjść z kryzysu wywołanego przez COVID-19. Unijne środki mają być przeznaczone na najważniejsze obszary, takie jak: zdrowie, energia i środowisko, rolnictwo, gospodarka i przedsiębiorcy, cyfryzacja, infrastruktura, transport, innowacje, społeczeństwo czy spójność terytorialna.

Reklama

Poniżej nasza retransmisja ze spotkania w Łomży!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości