Prezydent Łomży ogłosił otwarty konkurs ofert pn. "Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia na lata 2019 - 2020". Szczepienia mają ruszyć w październiku, a miasto przeznaczy na ten cel 270 tys. złotych.
Program skierowany jest do mieszkańców Łomży po 60. roku życia, posiadających Łomżyńską Kartę Seniora lub objętych wsparciem MOPS-u. Każda osoba zostanie zaszczepiona czterowalentną szczepionką przeciw grypie, zgodnie z obowiązującą procedurą i zaleceniami producenta. Na realizację zadania miasto wyda w przeciągu dwóch lat kwotę 270 tys. zł.
Program szczepień ochronnych dla seniorów został podjęty w formie uchwały na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który uważa to za spełnienie obietnic w zakresie prozdrowotnej polityki senioralnej. - Uważam, że samorząd powinien dbać o tę grupę społeczną, dlatego obok już podjętych działań chcemy włączyć się również w kwestie zdrowotne – przekazuje włodarz miasta. - Przewidujemy, że rocznie z programu skorzysta około trzech tysięcy łomżyńskich seniorów – dodaje.
Zainteresowane podmioty mogą składać oferty w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży w Punkcie Obsługi Interesanta (Stary Rynek 14, 18-400 Łomża) lub pisemnie pod rygorem nieważności w zaklejonej i nieprzezroczystej kopercie opatrzonej danymi oferenta (nazwa, adres) z dopiskiem: Oferta na realizację programu pod nazwą: "Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia na lata 2019-2020" - NIE OTWIERAĆ. Szczegóły znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej UM w Łomży.