Reklama

Kupiski. Otwarcie wystawy poświęconej Sybirakom [FOTO]

18/09/2020 07:00

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach otwarto wystawę pt. "Sybir ich połączył. Polscy zesłańcy w ZSRS w latach 1939-56". Ekspozycję udostępniło Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Jej tematem są losy ludzi przymusowo wywiezionych na nieludzką ziemię.

W uroczystości udział wzięli: Nina Żyłko – sekretarz Związku Sybiraków w Łomży, Piotr Kłys – Wójt Gminy Łomża oraz społeczność szkoły. Na początku wszyscy wysłuchali Hymnu Sybiraków, po czym nastąpiło symboliczne otwarcie wystawy. Pani Nina Żyłko opowiedziała zebranym o swoim pobycie na Syberii. Następnie głos zabrał Pan Piotr Kłys. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie patriotyzmu w życiu młodego pokolenia, którym jest przede wszystkim rzetelna praca i nauka. Wspominanie historii to nasz wspólny obowiązek.

Szkoła otrzymała od Związku Sybiraków cenne pamiątki. Odsłonięcie wystawy  połączono z upamiętnieniem 81. rocznicy agresji Sowietów na Polskę oraz obchodami Światowego Dnia Sybiraka.

Reklama

/nadesłane/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości