Rozpoczęły się wakacje, a upały dają się we znaki, więc wiele osób rusza nad rzekę. Z tego powodu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży wsiedli na quady i ruszyli patrolować tereny nadrzeczne. - Kurz za kołami, pełne słońce i wiatr we włosach! – napisali policjanci.
Jak dodają mundurowi, sprawdzają jedynie „czy wszystko gra”.
- Życzymy samych dobrych przygód i bezpiecznego relaksu! – czytamy w treści wpisu KMP Łomża w mediach społecznościowych.
O tym, że policyjne „oko” nad rzekami się przyda, nie powinniśmy nikogo przekonywać. Zwłaszcza, że nad wodą wystarczy chwila nieuwagi i lekkomyślności, aby doszło do tragedii. Policjanci przestrzegają, aby nie przeceniać swoich umiejętności pływackich i nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Rodzice powinni natomiast mieć na uwadze bezpieczeństwo dzieci.
Przy okazji wypoczynku nad wodą warto też pamiętać o pozostawieniu porządku po swoim pobycie.