Reprezentacje samorządowe, służby mundurowe, kombatanci oraz nieliczni mieszkańcy miasta złożyli kwiaty przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty na Placu Papieża Jana Pawła II. Dziś obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Cała uroczystość odbyła się bez oficjalnych przemówień z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wynikających z przepisów dotyczących walki z koronawirusem.
Delegacje złożyły też kwiaty przed pomnikiem Papieża Polaka, który siedem lata temu został ogłoszony świętym.
Po krótkich i skromnych uroczystościach na placu Jana Pawła II uczestnicy udali się do łomżyńskiej katedry, gdzie została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny.