Reprezentacje samorządowe, służby mundurowe, kombatanci oraz nieliczni mieszkańcy miasta złożyli kwiaty przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty na Placu Papieża Jana Pawła II. Dziś mija 99 rocznica zwycięstwa Wojska Polskiego nad Armią Bolszewicką.
Następnie delegacje przeszły do katedry, gdzie została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego.
Wieczorem na Starym Rynku o godzinie 18:30 odbędzie się koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć utwory w wykonaniu Macieja „Dziemian” Dziemiańczuka, Brzuch Brothers, zespołu Tabor, Studia Wokalnego eMDeK.
Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia, w rocznicę - stoczonej podczas wojny polsko-bolszewickiej - Bitwy Warszawskiej z 1920 r. Bez „Cudu nad Narwią” nie byłoby „Cudu na Wisłą” mawiał ponoć marszałek Józef Piłsudski. Od 28 lipca do 2 sierpnia 1920 roku 700 żołnierzy zapasowego batalionu 33. pułku piechoty, dowodzonych przez kapitana Mariana Raganowicza i wspieranych przez bohaterskich mieszkańców Łomży i okolicznych wsi, powstrzymywało aż 12 sowieckich dywizji przed dalszym pochodem Armii Czerwonej na zachód Europy.