Reklama

Lech Kołakowski w nowej partii! Ugrupowanie “pobłogosławił” prezes Kaczyński

20/06/2021 19:11

- Powołujemy Partię Republikańską dla tych, dla których bliska jest idea wolności. Jesteśmy i pozostajemy częścią Zjednoczonej Prawicy, gorąco wierzymy w zwycięstwo w kolejnych wyborach parlamentarnych - oświadczył europoseł Adam Bielan podczas dzisiejszego Zjazdu Republikańskiego. W nowym ugrupowaniu znalazł się były poseł PiS Lech Kołakowski.

W niedzielę oficjalnie ogłoszony został start Partii Republikańskiej – nowej inicjatywy politycznej powstałej z połączenia części Porozumienia i Stowarzyszenia Republikanie.

W ugrupowaniu znalazło się sześciu posłów – pięciu byłych działaczy Porozumienia i należących do klubu parlamentarnego PiS (minister Michał Cieślak, wiceminister Jacek Żalek, a także Mieczysław Baszko, Kamil Bortniczuk i Włodzimierz Tomaszewski) oraz niezrzeszony Lech Kołakowski, który wcześniej odszedł z PiS i współpracował krótko z Porozumieniem. W formacji znalazł się także wiceminister Zbigniew Gryglas.

Reklama

Gościem Zjazdu Republikańskiego zorganizowanego w warszawskim Palladium był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 

fot. https://twitter.com/SzStachowiak/status/1406656114343677958/photo/2

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości