Reklama

Łomża: 62 osoby skorzystały ze wsparcia w ramach projektu CIS [FOTO]

22/03/2019 07:17

Wsparciem w ramach projektu pn. "Centrum Integracji Społecznej w Łomży szansą na lepsze jutro osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym" objęto 62 osoby. Wczoraj w ZSTiO nr 4 w Łomży podsumowano ponad dwuletni projekt, którego wartość wyniosła prawie 2 miliony złotych.

Celem wspomnianego projektu było  zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, które pozostawały bez zatrudnienia i zamieszkiwały teren miasta Łomży i okolic.

- Gdy zaczynaliśmy była to jedna wielka niewiadoma. Bo jest to obszar szczególny, obszar pracy z drugim człowiekiem. Dziś już wiemy, że możemy przełamać pewne bariery i pokonywać własne słabości. Staraliśmy się przede wszystkim zmienić mentalność wszystkich uczestników, którzy do tego projektu przystępowali, którzy mieli pewne obawy, każdy z nich miał swoją inną historię – mówi Radosław Olszewski, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Łomży.

Reklama

Wsparciem objęto 62 osoby, z których 25 znalazło stałe zatrudnienie. Uczestnicy musieli odbyć ok. 400 godzin szkoleń. Brali udział w zajęciach reintegracji społecznej i zawodowej, podnosząc swoje kwalifikacje lub zdobywając nowe w zawodach takich jak: krawiec, kucharz, czy monter robót wykończeniowych w budownictwie. Podczas pobytu w CIS uczestnicy otrzymywali również miesięczne świadczenie integracyjne w wysokości zasiłku dla bezrobotnych, które wypłacał łomżyński Powiatowy Urząd Pracy.

- Próbujemy pomagać osobom potrzebującym na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich jest realizacja projektów społecznych. Uważamy, że jest to bardzo dobra forma wsparcia przeciwdziałająca wykluczeniu społecznemu – mówi Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży.

Reklama

Miasto Łomża było liderem projektu, a wśród partnerów należy wymienić Fundację Forum Inicjatyw Społecznych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy.

Zakończony projekt był pierwszą, pilotażową edycją Centrów Integracji Społecznej. Na początku kwietnia rusza kolejny projekt pn. "Regionalne Innowacje Społeczne – Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego". Tym razem jego wartość wynosi ponad 25 mln zł. Miasto Łomża dalej będzie liderem, a wśród partnerów znalazły się powiaty: łomżyński, kolneński, zambrowski, wysokomazowiecki, hajnowski, siemiatycki, gmina Boćki i Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych. Projekt realizowany będzie do końca marca 2022 roku, a wsparciem objętych zostanie co najmniej 700 osób.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości