Reklama

Łomża coraz bliżej nowych elektrycznych autobusów

14/01/2025 16:21

W dwóch przetargach dotyczących ośmiu nowych autobusów rywalizuję łącznie 3 firmy.

Miasto Łomża szuka kolejnych dostawców autobusów elektrycznych. Chodzi o osiem pojazdów klasy I w kategoriach MIDI i MAXI. Pierwsza z inwestycji realizowana jest w ramach projektu „Zrównoważona mobilność miejska w Łomży” i współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027”. W przetargu na zakup 4 autobusów kategorii MAXI stanęły dwie firmy: Solaris i Busnex Poland.

Drugi przetarg dotyczy 4 nowych autobusów elektrycznych w kategorii MAXI. Zakup współfinansowany jest ze wsparciem „Zielonego Transportu Publicznego”. Jedyną ofertę złożyła firma Yutong.

Reklama

W ostatnich dniach Miasto Łomża otworzyło oferty w obu przetargach, tak więc ostatecznych decyzji powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie.


 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości