W dwóch przetargach dotyczących ośmiu nowych autobusów rywalizuję łącznie 3 firmy.
Miasto Łomża szuka kolejnych dostawców autobusów elektrycznych. Chodzi o osiem pojazdów klasy I w kategoriach MIDI i MAXI. Pierwsza z inwestycji realizowana jest w ramach projektu „Zrównoważona mobilność miejska w Łomży” i współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027”. W przetargu na zakup 4 autobusów kategorii MAXI stanęły dwie firmy: Solaris i Busnex Poland.
Drugi przetarg dotyczy 4 nowych autobusów elektrycznych w kategorii MAXI. Zakup współfinansowany jest ze wsparciem „Zielonego Transportu Publicznego”. Jedyną ofertę złożyła firma Yutong.
W ostatnich dniach Miasto Łomża otworzyło oferty w obu przetargach, tak więc ostatecznych decyzji powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie.