Już w jutro Łomża po raz kolejny utonie w czerwonych serduszkach. Serce lokalnego grania bić będzie w Galerii Veneda, gdzie od rana czekają koncerty, licytacje i moc atrakcji. Sprawdź, co przygotował łomżyński sztab i dołącz do wspólnego pomagania!
Tegoroczny, 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”. Celem zbiórki jest doposażenie oddziałów gastroenterologii dziecięcej w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy.
To właśnie tutaj, w niedzielę od godziny 11:00, rusza wielka feta dobroczynności. Jak podkreśla Monika Orłowska, szefowa łomżyńskiego sztabu, to Veneda stanie się bazą dla wolontariuszy i mieszkańców.
– Będziemy kwestować, będziemy grać, będziemy zbierać! Zapraszamy wszystkich, bo tutaj będzie serce całego wydarzenia – zachęca Monika Orłowska.
Reklama
Na scenie zaprezentuje się plejada lokalnych talentów i gwiazd. Usłyszymy m.in. zespół 4EVER, Elite, Paulinę Paulę oraz Zespół Niespokojnych Nóg. Fanów tańca rozgrzeją występy BK Step oraz energetyczna Zumba. Finałowy koncert wieczoru (godz. 18:30) należeć będzie do grupy Waterside.
Program wydarzenia wypełniony jest licytacjami, które poprowadzą Ania i Ewa z łomżyńskiego sztabu. Fanty są imponujące – od kursów nauki jazdy i lekcji języka angielskiego, po pyszne jedzenie i unikatowe przedmioty od lokalnych darczyńców. Dla tych, którzy wolą zakupy online, licytacje ruszyły już w serwisie Allegro.
Dodatkowo w przestrzeni galerii znajdą się stoiska instytucji wspierających:
W niedzielę na ulice Łomży i całego powiatu wyjdzie 93 wolontariuszy. Będą oni szczególnie widoczni w miejscach handlowych (niedziela 25 stycznia jest niedzielą handlową). Każdy z nich będzie posiadał:
Kulminacyjnym punktem dnia będzie tradycyjne „Światełko do Nieba” o godzinie 20:00. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy stawiają na widowisko bezhukowe. Przed Galerią Veneda rozbłysną zimne ognie, tworząc magiczną atmosferę bezpieczną dla czworonogów i środowiska
Licytacje odbywają się w blokach pomiędzy występami artystycznymi.
Do zobaczenia w niedzielę! Siema!