Policjanci z KMP w Łomży zatrzymali mężczyznę, który kupił alkohol małoletnim. Kłopoty będą mieli także nastolatkowie.
Z policyjnej relacji wynika, że to funkcjonariusze zauważyli grupę młodych ludzi, którzy w okolicach sklepu monopolowego wręczali dorosłemu pieniądze. Po chwili mężczyzna wyszedł z zakupami i przekazał nastolatkom zakupione piwo.
- Jak się okazało 17-letnia dziewczyna oraz czterech jej kolegów w wieku 16 i 17 lat chcieli uczcić urodziny kolegi i poprosili przypadkowego przechodnia o zakup alkoholu. Łomżanin tłumaczył mundurowym, że kupił młodzieży alkohol, gdyż skusiło go, że za resztę mógł kupić sobie cygaretkę. Teraz nastolatkowie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Za przestępstwo rozpijania małoletnich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje łomżyńska jednostka policji.
Reklama