17-letnia uczennica „Staszicówki” Emilia Malska zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie „Sprawny w Zawodzie Fryzjer 2022”.
W Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi odbył się III, finałowy etap ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w Zawodzie 2022”. Młodzież z 16 województw zmagała się w 4 kategoriach - kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer oraz BHP z elementami prawa pracy.
Do walki o miano najlepszej stylistki fryzur przystąpiło 16 reprezentantek ze wszystkich województw w kraju. Konkurs z fryzjerstwa przebiegał według klasycznego podziału na 2 etapy: teoretyczny (test) oraz praktyczny (praca z modelką). Nad prawidłowym przebiegiem przedsięwzięcia czuwało jury w składzie, w którego składzie znalazł się znany w Polsce mistrz oraz sędzia fryzjerstwa Grzegorz Kozioł z Krakowa.
W części praktycznej młodzież oczyma wyobraźni miała za zadanie wykonać samodzielnie na modelkach wymyślone przez siebie propozycje fryzur, których motywami przewodnimi była tematyka „Wiosna 2022”. Jak podkreślili członkowie jury, zaprezentowany poziom uczestników był bardzo wysoki, a przygotowane fryzury budziły podziw samego mistrza z Krakowa.
- Fryzura wykonana przez reprezentantkę naszego miasta i województwa Emilię Malską, 17-letnią uczennicę Zespołu Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży wywołała zachwyt. Pomysłowość wykonania upięcia jak i całej kompozycji potwierdziły, że nasza Emilia otrzymała najwyższe noty zdobywając 1 miejsce w Polsce pokonując współzawodniczki z pozostałych 15 województw - podkreśla Grzegorz Filipkowski, wicedyrektor “Staszicówki”.
Reklama
Mistrzyni poza umiejętnościami fryzjerskimi jest jedną z najlepszych uczennic naszej szkoły. Przez wszystkie lata nauki otrzymywała świadectwo z czerwonym paskiem, będąc tym samym jedną z najlepszych uczennic w szkole. Na co dzień bardzo ambitna, pracowita, a jednocześnie niesamowicie skromna osoba.
Po raz pierwszy uczennica łomżyńskiej szkoły zajęła w konkursie fryzjerskim najwyższe miejsce w Polsce, tym samym udowadniając, że posiada niezwykłe umiejętności zawodowe oraz spryt co w tym fachu jest naprawdę ważne.
- Mamy nadzieję, że swoim osiągnięciem Emilia rozbudzi pasję do wykonywania tego pięknego i ciekawego zawodu oraz będzie godnie reprezentować ziemię łomżyńską, w której rozpoczęła się jej przygoda z fryzjerstwem - mówi Grzegorz Filipkowski, wicedyrektor “Staszicówki”.