W najbliższą sobotę na Plaży Miejskiej może pojawić się nawet 300 osób. W ostatniej w tym roku zimnej kąpieli udział wezmą morsy nie tylko z Łomży, ale także Białegostoku, Ostrołęki, Siemiatycz, Ostrowi Mazowieckiej i Ełku. Zakończenie sezonu odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.
Sezon na morsowanie zaczyna i kończy się akcją sprzątania brzegów Narwi. W tym roku będzie tak samo. Oficjalna część zawodów rozpoczyna się o godz. 14:30, ale morsy spotkają się już o 10:00 przy moście Hubala, aby zadbać o czystość w miejscu kąpieli.
Zakończenie sezonu odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Udział w imprezie zapowiedział wicemarszałek Marek Olbryś.
- Bardzo lubię pływać, ale raczej na plusie niż na minusie, więc będę uczestniczył w imprezie z lądu –zaznaczył. - Chociaż kto wie, może kiedyś dam się namówić? Jako zarząd chcemy wspierać dobre działania służące zdrowiu, poprawie kondycji i ochronie środowiska dlatego patronujemy temu wydarzeniu. To także świetna promocja województwa jako miejsca czystego, ekologicznego, zdrowego i przyjaznego – dodał wicemarszałek Olbryś.
Reklama
Po kąpieli morsy mogą liczyć na relaks w gorącej bani, natomiast po zakończeniu części oficjalnej znajdzie się czas na rozmowy i wspólne świętowanie zakończonego sezonu, przy grillu oraz grochówce o którą zadbają strażacy. Impreza odbędzie się 6 kwietnia na plaży przy moście Hubala w Łomży.