Reklama

Łomża: Morsy zakończyły sezon 2018/2019 [VIDEO i FOTO]

06/04/2019 20:41

Goście z całego regionu pojawili się na plaży przy moście Hubala, aby wspólnie z łomżyńskimi morsami i foczkami zakończyć sezon zimnych kąpieli. Tegoroczna impreza była szczególna. Swoim patronatem objął ją marszałek województwa podlaskiego.

Mknące do góry słupki rtęci wyraźnie wskazują na to, że zima już nie wróci. Łomżyńskie morsy i foczki muszą zapomnieć na kilka miesięcy o lodowatych wodach Narwi. Kończąca sezon impreza przyciągnęła sporo osób, które zechciały wskoczyć do wody, ale byli również goście, którzy zapragnęli przyjrzeć się jedynemu w swoim rodzaju wydarzeniu.

- Nam jest trochę smutno, chociaż zabawa jest wesoła, ale czekamy już na następny sezon - mówi Agnieszka Kołakowska, czyli łomżyńska foczka Agnieszka.

Plażę odwiedziły także zaprzyjaźnione grupy morsów m.in. z Łysych, Białegostoku, Ostrołęki, Grajewa, Mrągowa, Siemiatycz, Zambrowa, Nowogrodu, Ełku i Gołdapi.  Co przyciągnęło gości do Łomży?

Reklama

- Oczywiście zimna woda, która zdrowia doda - mówi Marek Krzynówek, mors z Łysych. Ich grupa powstała pod koniec ubiegłego roku, na tę chwilę zrzesza ok. 50 osób.

To pokazuje, że morsowanie staje się z roku na rok popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu i dbania o zdrowie. Tegoroczne zakończenie sezonu objął patronatem marszałek województwa podlaskiego.

- To jest zauważenie dużej ilości osób, którzy chcą to robić, czyli morsować, a morsowanie to jest przyroda, to jest natura, a mi jest szalenie blisko do tego tematu, ponieważ nadzoruje ochronę środowiska w województwie podlaskim i tego rodzaju inicjatywy jak najbardziej wpisują się w kalendarz i w harmonogram poczynań województwa - mówi wicemarszałek Marek Olbryś, podkreślając zalety takich inicjatyw.

Reklama

Dzisiaj, oprócz standardowej rozgrzewki, morsy zatańczyły zumbę, natomiast pięściarze z łomżyńskiego klubu Tiger zaprezentowali na plaży swoje umiejętności. Wszystko to działo się oczywiście przy odpowiedniej muzyce. Chociaż temperatura powietrza była wysoka, chętni mogli ogrzać się w zakupionej przez łomżyński klub bani.

Czekamy na następny sezon!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości