:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Nie będzie plaży, ale będzie basen? [VIDEO]

Interwencje, Łomża będzie plaży będzie basen [VIDEO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 06/02/2019 06:26

Wiele wskazuje na to, że w tym roku plaża przy moście Hubala nie będzie otwarta nawet na 30 dni. Chociaż ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ubiegłoroczna analiza MOSiR, WOPR i policji wykazała, że jest to miejsce niebezpieczne. Alternatywnym pomysłem ośrodka jest zorganizowanie sztucznej plaży z odkrytym basenem. Gdzie pojawiłyby się takie atrakcje?  

W Łomży nigdy nie funkcjonowało "kąpielisko" z punktu widzenia prawa. Jeszcze gdy organizacją plaży zajmował się WOPR, było to wyłącznie miejsce wykorzystywane do kąpieli. W zeszłym roku zmieniło się prawo i takie miejsca mogą funkcjonować wyłącznie przez 30 dni. Spowodowało to niezadowolenie wielu mieszkańców Łomży, gdyż ratownicy na plaży pracowali wyłącznie od 22 czerwca do 21 lipca. W tym roku na pewno nie będziemy mieli "kąpieliska", ale prawdopodobnie nie będzie tu nawet "miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli".

Jak mówi nam dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski, ośrodek w zeszłym roku przeprowadził analizę zagrożeń wspólnie z policją i WOPR, do czego obliguje ustawa. Analiza wykazała, że jest to miejsce niebezpieczne zarówno do organizacji kąpieliska, jak i miejsca okazjonalnie wyznaczonego do kąpieli.

Ostateczna decyzja co do powyższego zapadnie jednak dopiero wiosną. Wtedy przeprowadzone zostaną kolejne pomiary, które wykażą, czy teren plaży spełnia wymogi przewidziane przez prawo. Chodzi m.in. o odpowiednią głębokość wody i szerokość stref, które muszą być wyznaczone. Najbardziej kłopotliwym warunkiem do spełnienia jest wyznaczenie 5-metrowego pasa bezpieczeństwa dla osób nie potrafiących pływać. Utrudnia to pochyłość dna rzeki i opadająca woda. W mętnej Narwi trudno jest także zauważyć osobę, która znalazła się pod wodą.

- Naszym zdaniem nie powinno tam być tego miejsca i wprowadzenie takiej iluzji dla ludzi, że mogą się spokojnie tam kąpać, jest - powiedziałbym - takie niebezpieczne i niezgodne z prawdą - mówi Przemysław Chrzanowski, kierownik kompleksu obiektów wodnych sportowo-rekreacyjnych MOSiR Łomża.

Jeżeli wynik przeprowadzonej wiosną analizy byłby zgodny z wcześniejszymi stwierdzeniami WOPR i policji, że teren przy moście Hubala jest miejscem niebezpiecznym, mieszkańcy Łomży i tak będą mogli bezpiecznie korzystać z wypoczynku w wodzie.

- Jeżeli będzie to możliwe, my podejmujemy próbę organizacji takiego miejsca, ale jeżeli nie, przygotowaliśmy również alternatywę. Chcemy zorganizować taką sztuczną plażę z basenem odkrytym obok Parku Wodnego na ulicy Wyszyńskiego. Miałoby to powstać również wspólnie z letnim parkiem zabaw, więc byłby to cały taki kompleks rekreacyjny, gdzie mieszkańcy naszego miasta w okresie letnim mogliby spędzać czas na świeżym powietrzu - mówi Andrzej Modzelewski.

Na etapie budowy II części bulwarów, miejsce przy moście Hubala ma zostać przebudowane w profesjonalne kąpielisko z niezbędną infrastrukturą: zapleczem sanitarnym, prysznicami, czy szatniami.

Szczegóły dotyczące miejskiej plaży i (nie)bezpieczeństwa zawarte są w poniższym video.

lomza

Łomża: Nie będzie plaży, ale będzie basen? [VIDEO] komentarze opinie

 • Burek - niezalogowany 2019-02-06 23:42:38

  Baseny to już są i to nawet kryte. Następna kupa kasy pójdzie w błoto ciasnota, bilety, godziny otwarcia, przetargi, awarie i przerwy techniczne. A wystarczy spychacz. zrobić zatoczkę z odpowiednim dnem i oddzielić od rzeki bojami i będzie. Może nie światowo, ale zawsze. Dniem i nocą, latem i zimą. Gdy świeci słońce i gdy deszcz pada. Taka kąpiel z poczuciem wolności. Żaden basen tego nie zapewni.

 • bl - niezalogowany 2019-02-06 21:14:11

  Nogę bym się bał zamoczyć w tym syfie

 • enej - niezalogowany 2019-02-06 20:54:14

  paplik ty masz bardzo wrażliwe ucho - ty pilnuj lepiej tego blaszaka co ci go kupili pod Jumbo Jeta.

 • darekk - niezalogowany 2019-02-06 20:00:17

  Andrzejek na vicka, a Mariuszek na ministra :)
  - taka sama prawda, jak to że przy basenie będzie bar z piwem i bilard

 • kkka - niezalogowany 2019-02-06 19:22:10

  Modzelewski idzie na wice prezydenta. JUż niestety chyba tylko TYl pokieruje Mosirem.

 • Ila - niezalogowany 2019-02-06 18:47:30

  Czemu w Łomzy nie mialby powstac duzy odkryty basen z leżakami z barem.W innych malych miasteczkach juz sa i sprawdzaja sie i zarabiaja na siebie.Dziwie sie ze budujac nowy basen nie wykorzystali pomyslu i nie zrobili basenu na zewnatrz obok.Sciagneloby to do Lomzy duzo rodzin z dziećmi wspaniala atrakcja.

 • paplik - niezalogowany 2019-02-06 18:12:34

  no tak, bo w latach 60 to wszyscy umieli pływać, a i nurtu nie było w rzece... mośki, enej - urokliwe miejsce od zgiełku? przy moście po którym non stop zapieprzają auta, ale z ciebie głąb.
  nie POpieram prezydenta, ale jezeli to jego pomysl to git, basen jest ok

 • motor22 - niezalogowany 2019-02-06 17:19:43

  Lata 60 W Łomży były 3 plaże i to dzikie i nikt nie utonął na nich.

 • Nieznajomy - niezalogowany 2019-02-06 16:00:03

  Jeszcze jedna sprawa. Ciekawe u którego Łomżyńskiego prominenta będą przed domem kołysały się palmy kupione w tamtym roku za ciężkie pieniądze

 • Nieznajomy - niezalogowany 2019-02-06 15:56:50

  A może tak zamknąć drogi publiczne bo też są wypadki. Ludzie jeżdżą na wypoczynek na morze i też są utonięcia. Już widzę tę plażę przy pływalni na Wyszyńskiego. Ciekawe kto tam pierwszy będzie świecił gołym tyłkiem przy kościele.

 • MarzenaM - niezalogowany 2019-02-06 15:38:46

  Jestem matka dwójki dzieci. Zawsze jak przejeżdżam obok plaży w lato to zastanawiam się kto pozwala swojemu nastoletniemu dziecku tam pływać. Zdradliwy nurt i zerowa widoczność pod wodą. Jak dla mnie ekstremalne warunki do ratowania tonącego.

  Krajobraz piękny. Można miło spędzić czas, poopalać się, moze nawet zamoczyc nogi. Ale swoim dzieciom zabronilam tam się kąpać.

 • Klkl - niezalogowany 2019-02-06 15:02:00

  Jak to powiedział Stanisław Anioł Nie będzie kabaretu...
  Będzie chór! Tego właśnie od nas w tej chwili wymaga najbardziej społeczeństwo. Są pytania? No.....

 • enej - niezalogowany 2019-02-06 12:45:58

  będzie , będzie , będzie tak jak ta rewitalizacja linii kolejowej Łomża Sniadowo na która już były zaklepane na bank pieniądze i miała być wykonana w tym roku ?

 • gwr - niezalogowany 2019-02-06 12:32:22

  enej

  na wszystko potrzeba czasu i pieniędzy. Prawda stara jak świat. Wszystko będzie wraz z drugim etapem bulwarów.

 • enej - niezalogowany 2019-02-06 11:40:21

  a tak dla przypomnienia "Chcemy, aby powstał plaża miejska z prawdziwego zdarzenia z pełną infrastrukturą – podkreślał prezydent Mariusz Chrzanowski, czyli budynkiem obsługi plaży, w którym znajdą się natryski z przebieralniami, toalety i pomieszczenia magazynowe np. na sprzęt sportowy oraz zewnętrzne prysznice. Projekt ma uwzględniać dostępność bulwarów dla osób niepełnosprawnych."

 • enej - niezalogowany 2019-02-06 11:30:43

  jeżeli są takie problemy to można rozważyć zmianę ukształtowania linii brzegu rzeki w tym miejscu i odpowiednio ten brzeg ukształtować do wymogów stawianych przepisami i potrzeb kąpieliska.

 • nopr - niezalogowany 2019-02-06 11:29:59

  enej

  życzę Ci żebyś nie trafił na piranie ani tego boa w tym sezonie.... Bo to najmniejsze zagrożenie nad rzeką. Oby większych jak boa i piranii nie było.

 • enej - niezalogowany 2019-02-06 11:19:21

  pierdu , pierdu , pierdu. Nie od dzisiaj sobie radzono z tym problemem i jakoś dawano sobie radę. Raptem od pewnego momentu gdy na czas nie zgłoszono kąpieliska i przez połowę lata było nieczynne stworzył się taki poważny problem. Jest takie powiedzenie " nie pchaj się na afisz jak nie potrafisz". W to miejsce i tak przyjdą ludzie i będą tam się kąpali bo żadne sztuczne koryto nie zastąpi atrakcyjności tego miejsca. Przykrywanie braku odpowiedniej kreatywności i sprawności organizacyjnej raptownie eksplozją niebezpieczeństwa tego miejsca jest śmieszne. Dla skuteczności straszenia radzę dodać ,ze pojawiły się tam piranie i ten boo dusiciel co w tamtym roku pojawił się w Wiśle.

 • ebebe - niezalogowany 2019-02-06 11:09:48

  trzeba wykorzystać położenie naszego miasta i zrobić tam plażę jak było to przez wiele lat. postawić budki z lodami, zapiekankami itp. to ściganie ludzi chociażby z okolicznych miasteczek. Kąpiel w rzece pod okiem ratowników zapewni bezpieczeństwo.tak czy inaczej ludzie będą przyjezdzac na plaze wiec trzeba to wykorzystac a mie robic jakies sztuczne baseniki dla niemowlaków ( chociaż te baseny dla dzieci też są spoko, jednak tylko i wyłącznie dla dzieci)

 • nopr - niezalogowany 2019-02-06 10:59:18

  enej

  tu chodzi o Twoją du...e. Nikt nie chce żeby Tobie stało się coś złego. Rzeka jest nieprzewidywalna, nurt pod mostem jest nie do przejścia. Basen będzie po to żebyś mógł pomoczyć pięty, jeśli zechcesz, jeśli nie nikt Cię nie zmusza, możesz na kocu poleżeć i patrzeć na widoki. Tu chodzi o bezpieczeństwo a nie fanaberie, Twoje bezpieczeństwo to odpowiedzialność drugiego człowieka który pilnuje twego tyłka nad rzeką. I tu pojawia się problem, żaden ratownik nie pójdzie za kraty jak Tobie coś się stanie nad rzeką...dlatego naciąganie zasad na fikcyjne kąpielisko abyś mógł tylko pomoczyć swój tyłek i narażanie innego człowieka na odpowiedzialność za Ciebie nie są tego warte. Leż na kocu, weź książkę i odpoczywaj. Pomyśl o problemie z drugiej strony a nie tylko o czubku swojego nosa. Basen to jest złoty środek i bardzo dobry pomysł.

 • enej - niezalogowany 2019-02-06 10:37:44

  to chyba jasne ,że ta historyczna plaża przy moście to nie tylko miejsce do kąpieli ale także miejsce wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku na łonie pięknej nadnarwiańskiej przyrody. Dziwię sie więc bardzo jak można wpaśc na tak poroniony pomysł

 • Student1 - niezalogowany 2019-02-06 10:21:13

  Basen odkryty, to pewne taki sam jak ten brodzik dla dzieci, który był na strzelnicy przy ulicy Konstytucji 3-go Maja ,
  już widzę, jak tam tłumy plażowiczów będą się wylegiwać na kocykach i leżakach hahaha
  klimat iście do plażowania
  ogrodzą kawałek terenu, bo będą sprzedawane bilety wstępu na basen , tak jak na strzelnicy, a gdzie rozłożą się ci plażowicze z kocykami, zapłacą bilet aby opalać się za prowizorycznym ogrodzeniem czy kocyki rozłożą na trawie w Parku JP II ? Wiocha !

 • Najemnik - niezalogowany 2019-02-06 10:19:30

  Mam w dupie tą Plaze jade na Nowe Guty

 • JacaPraca - niezalogowany 2019-02-06 10:13:48

  kiedy bulwary V2 ?

 • łapiduch - niezalogowany 2019-02-06 10:10:15

  Chłop dorwał się do władzy i za wszelką cenę chce się czymś wykazać. Niemniej jednak ten pomysł jest jakiś urojony.
  Jak żyje nie słyszałem o przypadku utonieć w tym miejscu pod okiem ratowników a na basenie owszem.
  Proponuje zimny prysznic w Narwi póki jeszcze temperatura odpowiednia a potem wizyta u dobrego lekarza.

 • PIPI - niezalogowany 2019-02-06 09:56:12

  Dobry pomysł z tym basenem odkrytym

 • Zbyszek52 - niezalogowany 2019-02-06 09:54:55

  Dla mnie to logiczne, że tam jest niebezpiecznie, teraz mamy baseny i tam trzeba chodzić, na dodatek w rzece jest brudna woda
  i o tym nikt nie mówi. Ja nie puszczam nigdy nie puszczam tam swoich dzieci bo po prostu to jest niebezpieczne!

 • bbb - niezalogowany 2019-02-06 09:38:20

  Nie ma gospodarza to miasto.

 • enej - niezalogowany 2019-02-06 09:33:56

  od tylu lat tradycyjnie mieszkańcy korzystali z tej pięknej i urokliwej plaży. Znalazł się jeden mundry który teraz postanowił udowodnić ,że to bardzo złe miejsce i oderwać miasto od pięknej rzeki NAREW. Przez lata nie przypominam sobie aby ktoś utopił się na tej strzeżonej plaży jeżeli przestrzegał zasad z niej korzystania. Teraz ten mundry wystawi na w środku miasta większą balię i każe się moczyć w niej jak śledzie bo tak mu pasuje. Mundry nie dostrzega ,że cały urok tej plazy polega na jej naturalnym urokliwym położeniu

 • Dzudi - niezalogowany 2019-02-06 08:25:17

  W koncu to kaluze blata zamykaja i bardzo dobrze !!!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam AUDI a6

Audi A6 2.7 TDI Qatro.licznik wskazuje 187000km,ale rzeczywisty przebie to okolo 280000km.Samochod z automatyczna w bardzo dobrym stanie skrzynia..


Zobacz ogłoszenie

Projektant-Doradca Klienta w

Jeżeli Twoim powołaniem jest praca z klientem, potrafisz dobrze odczytać jego potrzeby i zaoferować właściwe rozwiązania, to zapraszamy Cię do..


Zobacz ogłoszenie

Balony z helem , dekoracje

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Balony z helem dekoracje weselne balonami !!! Robią naprawdę duży..


Zobacz ogłoszenie

Kupie Auta osobowe terenowe

Kupię auta osobowe terenowe lub dostawcze, auto może być w pełni sprawne, uszkodzone, wymagające remontu. Dobrze płacimy za auta zadbane od..


Zobacz ogłoszenie

Firma Roletix zatrudni osoby

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet, żaluzji, moskitier, plis oraz innych osłon okiennych. Praca polega na..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM DOM 185M2 Z DZIAŁKĄ

Sprzedam dom 185m2, stan surowy z działką 11.41 ara. Dom znajduje się w Łomży w bardzo cichej,spokojnej okolicy. Na dole znajduje się kuchnia z..


Zobacz ogłoszenie

Firma AXO z Jeziorka zatrudni

Firma AXO poszukuje osoby na stanowisko: KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Wymagania: - doświadczenie w pracy w księgowości, - praktyczna znajomość zasad..


Zobacz ogłoszenie

Działki osiedle Wschód Łomża

Sprzedam działki w Łomży na osiedlu Wschód o powierzchni 1330 m2 i 1311 m2 . Działki przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną -..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"