Reklama

Leśne przetwory? Skandaliczne znalezisko na terenie łomżyńskiego Nadleśnictwa

28/04/2026 15:06

Nadleśnictwo Łomża poinformowało o nietypowej i bardzo skutecznej interwencji. Podczas rutynowego patrolu jeden z leśniczych natrafił na niecodzienne wysypisko – porzucone w lesie słoiki z przetworami. Służby szybko namierzyły właściciela, który za swoje zachowanie musiał słono zapłacić.

O znalezieniu na zarządzanym terenie „bezcennych” skarbów w postaci domowych przetworów, Nadleśnictwo Łomża - w dość humorystyczny sposób poinformowało na swoim profilu w mediach społecznościowych. Niestety znalezisko to okazało się po prostu celowo porzuconymi w lesie śmieciami i sprawą bezzwłocznie musiała zająć się Straż Leśna.

Dzięki sprawnej akcji służb tożsamość osoby, do której należały słoiki została ustalona. Sprawca zdarzenia mógł "ponownie cieszyć się swoim majątkiem". Został on bowiem zmuszony do osobistego uprzątnięcia i odbioru słoików z lasu. Na tym jednak konsekwencje się nie skończyły. Jak z dozą ironii relacjonuje Nadleśnictwo Łomża, za profesjonalną usługę odnalezienia zguby sprawca otrzymał "pamiątkowy certyfikat z kwotą do zapłaty", czyli po prostu mandat.

Reklama

Leśnicy przypominają, że ich żartobliwie nazywane "Leśne Biuro Rzeczy Znalezionych" działa niezwykle sprawnie. Ostrzegają, że jeśli ktoś przypadkiem postanowi "zapomnieć" o swoich rzeczach w lesie, dołożą wszelkich starań, by zguba szybko wróciła do właściciela wraz z odpowiednim rachunkiem za fatygę.

Przedstawiciele nadleśnictwa apelują również o rozsądek i przypominają podstawową zasadę: las to nie spiżarnia ani składowisko odpadów.

Warto o tym pamiętać!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/04/2026 15:18
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości