Punktualnie o godz. 10:00 wystartował Niebieski Marsz "Kolorowy Świat Autyzmu". Pochód ruszył spod parkingu przy parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży i docelowo dotarł na Plac Niepodległości. Obchody mają na celu przede wszystkim podnoszenie świadomości społecznej na temat tych zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Uczestnicy marszu zebrali się dzisiaj na parkingu przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Sformowany pochód o godz. 10:00 wyruszył ulicami miasta: Zawadzką, Piłsudskiego, Szosą Zambrowską, Polową i Giełczyńską, aby zakończyć marsz na Placu Niepodległości.
Uczestnicy trzymali w dłoniach balony oraz niebieskie flagi. To właśnie ten kolor jest charakterystycznym motywem Światowego Dnia Autyzmu, który na całym świecie obchodzony jest 2 kwietnia. Ustanowiono go z inicjatywy małżonki emira Kataru, a zgromadzenie ogólne ONZ poparło tę inicjatywę rezolucją z dnia 18 grudnia 2007 r.
Prowadząca placówki edukacyjne Fundacja Dr Otis po raz czwarty podjęła próbę zintegrowania miasta z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Obchody mają na celu przede wszystkim podnoszenie świadomości społecznej na temat tych zaburzeń.