Reklama

Łomża. Obchody rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej [FOTO]

12/04/2023 11:28

W Łomży odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą zbrodni katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Dziś rano delegacje złożyły kwiaty przed tablicą "Pamięci zesłanych przez sowieckiego okupanta w latach 1940-1941 na nieludzką ziemię". Jest ona umieszczona na budynku Miejskiej Hali Targowej przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego. Następnie o godz. 9:00 rozpoczęła się msza święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Po jej zakończeniu delegacje udały się w kierunku  Doliny Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej, gdzie odbył się Apel poległych.

Dodajmy, że jutro (13.04) w samo południe zaprezentowana zostanie inscenizacja artystyczna na Starym Rynku z udziałem grup rekonstrukcyjnych poświęcona pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości