Folie, butelki a nawet deska klozetowa - takie przedmioty nad Narwią znaleźli i sprzątnęli wolontariusze w ramach akcji pn. "Operacja Czysta Rzeka".
W całym kraju odbywają się akcje pn. "Operacja Czysta Rzeka". W sobotę (23.04) w przedsięwzięciu wzięli udział także mieszkańcy Łomży i okolic. Wolontariusze zbierali odpady i rozmaite śmieci oczyszczając tym samym Narew i tereny nadrzeczne. Zaangażowało się ponad 50 osób.
Celem inicjatywy jest zostawienie przestrzeni, w której żyjemy, co najmniej w takim stanie, jaką ją sami zastaliśmy. Chodzi o to, aby kolejne pokolenia mogły cieszyć się światem i przyrodą, która umożliwi im naturalny rozwój dzięki zasobom, które uda się dla nich zachować i ochronić.
W naszym mieście akcję "Operacja Czysta Rzeka" koordynowała grupa Morsy Łomża. W ubiegłym roku udało się zebrać 3 tony śmieci. Tym razem było ich równie dużo.
To już 4. edycja akcji. Kolejnego sprzątania nad Narwią możemy spodziewać się w okresie maj-sierpień w ramach letniej odsłony przedsięwzięcia.