Maciej jest pierwszym urodzonym w tym roku dzieckiem w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Chłopiec otrzymał 10 punktów w skali Apgar.
Maciej przyszedł na świat wczoraj o godz. 11:30. Ma 56 cm i waży 4,150 kg. Jego mama jest Ukrainką, która w Polsce mieszka od ponad 4 lat.
- Zarówno mama, jak i Maciej czują się bardzo dobrze, leżą razem na sali. Mama jest bardzo zadowolona z pobytu w szpitalu – przekazuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora szpitala ds. jakości i akredytacji.
W domu na małego Macieja czekają dwie siostry. Jedna z nich również urodziła się w Łomży.
Od wczoraj w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży na świat przyszło już pięcioro dzieci, w tym bliźniaki.