Reklama

Łomża: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja [VIDEO i FOTO]

03/05/2019 16:55

Uroczysta odprawa pocztów sztandarowych na Starym Rynku była głównym elementem łomżyńskich obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uczestniczyli w niej m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządów województwa podlaskiego, miasta Łomża, powiatu łomżyńskiego i okolicznych gmin, a także kombatanci, służby mundurowe, reprezentanci organizacji społecznych, szkół i uczelni oraz mieszkańcy. Uroczystość poprzedziło złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej oraz Msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona przez ks. infułata dra Jana Sołowianiuka.

Po Mszy świętej, w pochodzie z orkiestra dętą, kompanią wojsk obrony terytorialnej, strzelcami i harcerzami, uczestnicy rocznicowych uroczystości przeszli na Stary Rynek. Tam okolicznościowe przemówienia wygłosili posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, starosta łomżyński Lech Szabłowski oraz radny sejmiku Jacek Piorunek. Odczytane zostały również listy przesłane przez posłów Krzysztofa Jurgiela i Dariusza Piontkowskiego.

Kilkudziesięciu nowoprzyjętych członków Jednostki Strzeleckiej 1012, na sztandar Łomżyńskiego Obwodu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, prezentowany przez kompanię honorową wystawioną przez 13. Batalion Lekkiej Piechoty, złożyło uroczyście Strzeleckie Przyrzeczenie. Wydarzeniu towarzyszył akompaniament Łomżyńskiej Orkiestry Dętej pod batutą Waldemara Borusiewicza.

Reklama

tekst i foto: UM Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości