Reklama

Łomża świadkiem przysięgi 83 elewów dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej [VIDEO i FOTO]

14/09/2024 12:20

Dziś na Starym Rynku w Łomży miała miejsce uroczysta przysięga wojskowa 83 elewów Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Żołnierze, po czterech tygodniach intensywnego szkolenia podstawowego, złożyli ślubowanie na sztandar 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, w którym odbywali swoje pierwsze kroki w wojskowej karierze.

Szkolenie podstawowe obejmowało szeroki zakres wiedzy i umiejętności, takich jak podstawy żołnierskiego zachowania, życie zgodne z regulaminem, musztra oraz obsługa broni. Nie dla wszystkich droga ta okazała się łatwa. Część elewów nie sprostała wyzwaniu, ale ci, którzy ukończyli szkolenie, mogli wziąć udział w dzisiejszej uroczystości, otwierając przed sobą możliwość dalszego rozwoju w szeregach Wojska Polskiego.

Szef Sztabu 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, ppłk Henryk Oleksy, zwrócił się do żołnierzy z gratulacjami, podkreślając trud i zaangażowanie, jakie włożyli w proces szkolenia.

Reklama

– To, że jesteście dzisiaj tu z nami, jest zasługą niewątpliwie Waszych rodziców, Waszych dziadków, wspaniałego wychowania. Możecie być z siebie dumni, że przeszliście niełatwą drogę szkolenia podstawowego. Okres był krótki, ale niezmiernie intensywny. Przed Wami kolejny rozdział w karierze żołnierza Wojska Polskiego. Pełen wyrzeczeń, ciężkiej służby, a jednocześnie satysfakcji i spełnienia – mówił ppłk Oleksy.

Wśród zgromadzonych gości znaleźli się m.in. wicewojewoda podlaski Paweł Krutul, starosta łomżyński Lech Szabłowski oraz wiceprezydent Łomży Piotr Serdyński. Obecni byli również dowódcy, przedstawiciele służb mundurowych, którzy przypomnieli żołnierzom o znaczeniu tego wyjątkowego dnia.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/09/2024 12:32
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości