17 września to szczególnie ważna data dla 18 Pułku Logistycznego w Łomży. Dokładnie rok temu na Starym Rynku odbyła się uroczystość sformowania jednostki.
"Rok temu, 17 września, na placu Starego Rynku w Łomży, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, oficjalnie przywitał wojsko w Łomży Ten rok niesamowitych wydarzeń i ciężkiej pracy sprawił, że pułk cieszy się już tak ogromną siłą! Chcesz być jego częścią? Dołącz do nas! Kolejne kwalifikacje, już w środę, 23 września. Do zobaczenia w mundurze!" - czytamy w mediach społecznościowych 18 PL.
18 Pułk Logistyczny został utworzony na bazie Warsztatów Technicznych Łomża i podlega bezpośrednio dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka. Do jego zadań należy zabezpieczanie pod względem logistycznym działalności jednostek wchodzących w skład „Żelaznej Dywizji”. Od początku dowódcą 18 PL jest pułkownik Paweł Gałązka.
Tak wyglądała uroczystość sformowania jednostki:
W środę (23.09) odbędą się kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej na potrzeby jednostki. Poszukiwani są szeregowi, podoficerowie i oficerowie.
fot. 18PL