Reklama

Łomża: Uchronił mieszkańców przed pożarem

06/12/2019 12:06

Gdy w ubiegłym miesiącu w jednym z mieszkań przy ul. Porucznika Łagody 3 wybuchł pożar, na pomoc ruszył mieszkaniec sąsiedniego lokalu. To właśnie Cezary Kowalik ugasił płonący telewizor i jego otoczenie, po czym poinformował o zdarzeniu pozostałych lokatorów i zadzwonił po pomoc.

Do zdarzenia doszło ponad dwa tygodnie temu w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Porucznika Łagody 3 w Łomży.

Cezary Kowalik udaremniając pożar przyczynił się do uratowania życia i zdrowia nie tylko jednej osoby, ale również pozostałych mieszkańców.

– Kobieta przebywająca w środku pomieszczenia była przerażona. Wstępując do pomieszczenia przystąpiłem do gaszenia płonącego telewizora i pomogłem zamieszkującej tam sąsiadce opuścić bezpiecznie swój dom – relacjonuje Cezary Kowalik.

Po wyjściu z ogarniętego kłębami dymu mieszkania Cezary Kowalik został poddany badaniom. Na szczęście jednak nic poważnego ani jemu, ani pozostałym mieszkańcom się nie stało. Odwaga i obywatelska postawa została dostrzeżona i nagrodzona przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który wręczył panu Cezaremu pamiątkowy grawerton, a także gadżety od miasta oraz flagę Polski.

Reklama

/UM Lomza/mylomza/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości