Gdy w ubiegłym miesiącu w jednym z mieszkań przy ul. Porucznika Łagody 3 wybuchł pożar, na pomoc ruszył mieszkaniec sąsiedniego lokalu. To właśnie Cezary Kowalik ugasił płonący telewizor i jego otoczenie, po czym poinformował o zdarzeniu pozostałych lokatorów i zadzwonił po pomoc.
Do zdarzenia doszło ponad dwa tygodnie temu w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Porucznika Łagody 3 w Łomży.
Cezary Kowalik udaremniając pożar przyczynił się do uratowania życia i zdrowia nie tylko jednej osoby, ale również pozostałych mieszkańców.
– Kobieta przebywająca w środku pomieszczenia była przerażona. Wstępując do pomieszczenia przystąpiłem do gaszenia płonącego telewizora i pomogłem zamieszkującej tam sąsiadce opuścić bezpiecznie swój dom – relacjonuje Cezary Kowalik.
Po wyjściu z ogarniętego kłębami dymu mieszkania Cezary Kowalik został poddany badaniom. Na szczęście jednak nic poważnego ani jemu, ani pozostałym mieszkańcom się nie stało. Odwaga i obywatelska postawa została dostrzeżona i nagrodzona przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który wręczył panu Cezaremu pamiątkowy grawerton, a także gadżety od miasta oraz flagę Polski.
/UM Lomza/mylomza/