Reklama

Łomża: Uczniowie pojadą bez biletów. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę

28/08/2019 14:45

Dzieci do lat 7 oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich z siedzibą w Łomży (do ukończenia 22 roku życia) skorzystają z bezpłatnej komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych naszego miasta. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie, a zmiana ma obowiązywać od 1 października.

Przyjęta dzisiaj zmiana dotyczy uprawnienia dzieci do lat 7 (na podstawie oświadczenia rodziców lub opiekunów)  oraz uczniów łomżyńskich szkół podstawowych i łomżyńskich szkół średnich do lat 22 (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej) do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską  w granicach administracyjnych miasta Łomży.

- Jest to kolejny krok w kierunku objęcia jak największej grupy osób do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Łomży, zgodnie z postulatami mieszkańców naszego miasta kierowanymi do Prezydenta Miasta Łomża - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Reklama

Wszyscy radni opowiedzieli się za przyjęciem projektu. Zmiana ma obowiązywać od 1 października 2019 roku.

Obecnie z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać m.in. osoby po 60. roku życia posiadające Łomżyńską Kartę Seniora, dzieci do lat 4 oraz niepełnosprawne dzieci i młodzież, uczące się w szkołach i placówkach określonych w ustawie Prawo Oświatowe przy przejazdach z miejsca zamieszkania do przedszkola, szkoły, zakładu opieki zdrowotnej lub ośrodka rehabilitacji i z powrotem.

Jak przekazał dzisiaj prezydent Chrzanowski, władze miasta dążą do wprowadzenia bezpłatnej komunikacji, co ma być możliwe w przeciągu roku lub dwóch lat.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości