Ponad 20 osób zebrało się dzisiaj (25.05) przy moście Hubala, aby posprzątać brzeg Narwi. Akcja zakończyła się zebraniem co najmniej kilkunastu worków.- Dużo jest śmieci po wędkarzach i po balangujących osobach, (...) dużo butelek, śmieci, puszek, folii - mówi Karol Sztejno z grupy Morsy Łomża.
Niedawno członkowie grupy zadbali o czystość łomżyńskiej plaży, zabierając stamtąd przeróżne śmieci, a już dzisiaj posprzątany został cały brzeg od plaży aż do bulwarów.
- Chcieliśmy pokazać, że morsy to nie tylko wchodzenie w przerębel, ale także możemy się przydać i do takich akcji - mówi Karol Sztejno.
Do sobotniego sprzątania brzegu Narwi przystąpiło też Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, pomagając w dostarczaniu wypełnionych worków w jedno miejsce.
- Postanowiliśmy, że włączymy się w akcję, a dodatkowo zabezpieczymy zbierających śmieci - mówi Tomasz Malinowski, prezes WOPR Łomża. - Przez tyle lat pracy na tym odcinku, no niestety, parę razy sami sprzątaliśmy pewne odcinki, bo szczególnie osoby przyjeżdżające na piknik zostawiają dużą ilość tych śmieci.
Inicjatywa zakończyła się zebraniem co najmniej kilkunastu wypełnionych worków, które trafiły do stojącego przy plaży kontenera. Była to dobra okazja, aby zwrócić uwagę na czystość doliny Narwi. Zwłaszcza, że zbliża się okres plażowego wypoczynku.