Funkcjonariusze z Komendy Miejski Policji w Łomży zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzież kurtki w sportowym sklepie. Mężczyźnie grozi do 5. lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie parku handlowego. Do łomżyńskiej policji wpłynęło zgłoszenie, którego treść wskazywało na to, że doszło tam do kradzieży kurtki.
- Po dotarciu mundurowych na miejsce okazało się, że mężczyzna wszedł do sklepu, zdjął z wieszaka kurtkę wartą niemal 800 złotych, założył na siebie i wyszedł. Jak się później okazało udał się prosto do pobliskiej drogerii, gdzie dokonał kradzieży zestawów kosmetyków na blisko 200 złotych - informuje KMP Łomża.
Sprawcą okazał się być 32-letni mieszkaniec Łomży. W trakcie zatrzymania wyszło na jaw, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.
- Łomżanin miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży - relacjonuje KMP Łomża
Losem mężczyzny zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Łomża