Łomża Piecze Ciasta wyrasta w mieście na społecznego lidera. Po zbiórce niemal 34 tys. zł dla Aleksa łomżyńscy społecznicy nie zwalniają tempa i pragną pomóc przy zbieraniu plastikowych nakrętek na dalszą rehabilitację Kacperka.
Mama Kacperka, pani Agnieszka Nałęcz rozpoczęła zbiórkę 8 sierpnia. Za kilogram nakrętek można otrzymać 60 gr. Trzeba uzbierać co najmniej tonę nakrętek, aby firma skupująca przysłała pojazd po odbiór plastiku. Niestety, pani Agnieszka nie jest mobilna, więc ma trudności z dotarciem w miejsca, z których może otrzymać nakrętki.
„U Kacperka są duże postępy w mowie, nie chcielibyśmy zaprzestać intensywnej terapii jaką ma Kacperek” - pisze zatroskana mama na swoim facebookowym profilu.
Do akcji zbierania plastikowych nakrętek włączyła się grupa Łomża Piecze Ciasta, która zachęca wszystkich do zaangażowania się w działania społeczne. Aby pomóc wystarczy zachować nakrętki, które prawie codziennie odkręcamy pijąc wodę lub schłodzony napój.
Jeśli zechcemy oddać nakrętki, należy skontaktować się z administratorkami Łomża Piecze Ciasto lub z mamą Kacperka poprzez facebooka.
W trakcie zbiórki pojawił się problem związany z brakiem miejsca na składowanie nakrętek. Jeśli ktoś mógłby udostępnić miejsce, w którym można byłoby przechować znaczną część plastikowych nakrętek, to także proszony jest o kontakt.
Kacper ma 9 lat i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Przez chorobę ma problemy mową i SI. Chłopiec wymaga wieloprofilowej rehabilitacji, leczenia oraz dalszej diagnostyki. Aby sfinansować potrzeby dziecka mama Kacperka zorganizowała zbiórkę plastikowych nakrętek.
https://www.facebook.com/%C5%81om%C5%BCa-piecze-Ciasta-216520775485333/