Reklama

Łomżyniacy ruszyli do urn

28/06/2020 18:52

Tegoroczne wybory prezydenckie dużo bardziej zmobilizowały Łomżyniaków niż jesienne wybory do Parlamentu. W tym roku, do godziny 17:00, łomżyńskie lokale wyborcze odwiedziło aż 20702 wyborców, co przekłada się na 44,76% frekwencji w mieście, czyli o 3,13 p.p. mniej, niż wynosi ogólna frekwencja w kraju.

Wygląda to delikatnie gorzej, niż w ostatnich wyborach, gdzie do godziny 17:00 do urn w Łomży udało się 44,81% uprawnionych do głosowania.

Do urn ruszyło też województwo podlaskie, osiągając 46,40% frekwencji, co dało nam 11 miejsce w kraju pod tym względem. Najczęściej w naszym województwie z domu wyszli mieszkańcy Białegostoku, powiatu wysokomazowieckiego i powiatu białostockiego. Łomża jest na 10 miejscu, a powiat łomżyński plasuje się w środku stawki, zaraz po m. Łomża,  z wynikiem 44,80%.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości