Druga tura wyborów prezydenckich zmotywowała mieszkańców Łomży jeszcze mocniej niż ich pierwsza część. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej na godzinę 17:00, frekwencja w Łomży wyniosła 48,91%, czyli o 4.15 p.p. więcej niż o tej samej porze podczas I tury wyborów prezydenckich.
Do urn ruszyli też mieszkańcy powiatu łomżyńskiego, gdzie zagłosowało już 50,68% uprawnionych. Takie wyniki umieszczają Łomżę i okalający ją powiat w środku wojewódzkiej stawki. Najmocniej zmotywowany do udziału w wyborach jest powiat wysokomazowiecki (56,23%), m. Białystok (52,77%) i powiat białostocki (52,41%)
Dla porównania, w całym województwie podlaskim frekwencja wyniosła 50,86% a w Polsce 52,10%.
Głosować można jeszcze do godz. 21.