Reklama

Łomżyńscy ambasadorzy z wizytą w Wilnie [FOTO]

30/12/2017 10:58

Wyjazdem do Wilna i przekazaniem darów zebranych podczas grudniowej akcji charytatywnej zakończył się pierwszy etap pomocy dla Hospicjum im. Błogosławionego Michała Sopocki. Pomysłodawcami przedsięwzięcia były Finalistki Miss Ziemi Łomżyńskiej 2018, które co roku organizują akcje charytatywne pt. "Zostań moim Świętym Mikołajem", a wraz z nimi grupa młodych ludzi na czele, której stanął najmłodszy Olek Jaworowski mianowany przez Siostrę Michaelę Rak Ambasadorem budowy pierwszego hospicjum dziecięcego na Litwie.

Olek wsparty w działaniu został przez wiele wspaniałych osób: Organizatorów wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej na czele z Anią Kurządkowską, Młodzieżową Radę Miast skupiającą większość szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta, szczególnie zaangażowana młodzież była w Zespole Szkół Katolickich, I LO, II LO, III LO, Mechaniaku i Agrobiznesie. Akcje mocno wspomogła Caritas Bożego Ciała z Księdzem Pawłem Michałczak i Panią Basią Długokęcką, Gmina Kolno i Magda Miłosek kandydatką w wyborach na Miss, pracą sztabu Kolno dzielnie zarządzał Pan Marcin Sekściński Dyrektor CKGK, Miasto i szkoły z Grajewa pod kuratelą Natalii Polakowskiej również kandydatki na Miss, Sieć szkół językowych LINGUO tu działał tata Pana Ambasadora Jaworowskiego.

Konwój nie pokonał by trasy Łomża-Kolno-Grajewo-Połuknie-Wilno i z powrotem gdyby nie wypożyczalnia samochodów DIKON Pana Zbyszka Wasika i rodzice Mateusza Zdrodowskiego- Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta, przekazali oni nieodpłatnie pojazdy którymi zostały przewiezione wszystkie dary, paliwo do busa ufundował anonimowy ofiarodawca.

Reklama

Obdarowane zostały dwie instytucje Szkoła Polska im. Longina Komołowskiego w Połukniu, rejon Trocki oraz Hospicjum Wileńskie prowadzone przez Siostrę Michaelę Rak i jej dzielnych współpracowników, z Polski na Litwę pojechało ponad tona środków czystości, materiały medyczne, pościel, poduszki, kołdry, ubrania, słodycze, ale również obrazy, książki i bardzo dużo miłości, otwartych na pomoc i potrzeby bliźniego serc.

- Podczas naszego pobytu w Wilnie spotkałyśmy wiele wspaniałych ludzi, serdecznych ludzi. Mogłyśmy spotkać się z siostrą Michaelą, która była bardzo wdzięczna za otrzymane od nas dary. Poznałyśmy również Panią Anetkę, która pomaga w hospicjum, ma kontakt z osobami chorymi. Z jej wypowiedzi można wnioskować jak wiele poświęcenia, serca, współczucia potrzeba, aby przebywać w miejscu jakim jest hospicjum. Zapoznałyśmy się również z Wiktorią, którą kiedyś przygarnęła siostra Michaela. Jest to 20 letnia dziewczyna, która nie słyszy i nie mówi. Nie ma do końca wykształconych palców a mimo tego przygotowała nam pyszny posiłek- wspomina biorąca udziął w akcji Natalia Polakowska, finalistka Miss Ziemi Łomżyńskiej 2018.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości