Wczoraj o 17.00, w godzinę „W”, o której 77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie, w Łomży rozległ się dźwięk syren w hołdzie uczestnikom zrywu.
W 77 rocznicę wybuchu powstania harcerze, instruktorzy z łomżyńskiego hufca na czele z komendantem hm. Wiesławem Domańskim i kapelanem hm. Janem Bońkowskim oddali cześć Powstańcom Warszawskim.
W godzinie W, przy pomniku Harcerzy Ziemi Łomżyńskiej odbyła się minuta ciszy dla tych, którzy polegli w walce. Nie odbyło się bez wspomnień o młodych druhnach i duhach, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim.
Delegacje drużyn złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Kapelan przewodniczył modlitwie za wszystkich poległych. CZĘŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!