- Rzeczpospolita Polska stoi przed wielką szansą. Możemy przerwać rządy Prawa i Sprawiedliwości. Prawdopodobnie zwycięstwo pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej spowodowałoby to, że władza, która niszczy prawo, niszczy polskie państwo, niszczy praworządność w Polsce, która wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej przestanie funkcjonować - mówił Jacek Piorunek podczas briefingu prasowego, dotyczącego powołania Regionalnego Sztabu Wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Platformy Obywatelskiej RP na Urząd Prezydenta RP.
Łomżyński sztab swoim zasięgiem obejmował będzie Łomżę, Zambrów, Kolno, Grajewo i okoliczne powiaty. Jak podkreślił Maciej Borysewicz, kandydatura Kidawy-Błońskiej jest kandydaturą szeroko pojętej Koalicji Obywatelskiej. Oprócz Platformy, w kampanię zaangażowani będą przedstawiciele Nowoczesnej, Zielonych i Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej.
Główną siedzibą łomżyńskiego sztabu będzie biuro PO przy ul. Długiej.
- Zapraszamy tutaj wszystkich, którzy by chcieli włączyć się w pracę sztabu. Wszystkich, którzy chcieliby przez najbliższe dwa tygodnie złożyć podpis pod listą poparcia pani marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówił Piotr Serdyński, zachęcając do kontaktu telefonicznego osoby, które mogą udostępnić miejsce na baner i pomóc w zbieraniu podpisów.
Reklama
Więcej w naszej relacji VIDEO
Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 10 maja. Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie osiągnie minimum 50 proc poparcia, to druga tura przeprowadzona zostanie 24 maja. W drugiej turze zwycięża kandydat, który otrzymał więcej głosów. Wybrany w maju prezydent złoży przysięgę wobec Zgromadzenia Narodowego w ostatnim dniu urzędowania ustępującego prezydenta, czyli 6 sierpnia. To właśnie od tego momentu rozpocznie się jego pięcioletnia kadencja.