Reklama

Łomżyński sztab Kidawy-Błońskiej rozpoczął pracę [LIVE i FOTO]

13/02/2020 09:21

- Rzeczpospolita Polska stoi przed wielką szansą. Możemy przerwać rządy Prawa i Sprawiedliwości. Prawdopodobnie zwycięstwo pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej spowodowałoby to, że władza, która niszczy prawo, niszczy polskie państwo, niszczy praworządność w Polsce, która wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej przestanie funkcjonować - mówił Jacek Piorunek podczas briefingu prasowego, dotyczącego powołania Regionalnego Sztabu Wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Platformy Obywatelskiej RP na Urząd Prezydenta RP.

Łomżyński sztab swoim zasięgiem obejmował będzie Łomżę, Zambrów, Kolno, Grajewo i okoliczne powiaty. Jak podkreślił Maciej Borysewicz, kandydatura Kidawy-Błońskiej jest kandydaturą szeroko pojętej Koalicji Obywatelskiej. Oprócz Platformy, w kampanię zaangażowani będą przedstawiciele Nowoczesnej, Zielonych i Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej.

Główną siedzibą łomżyńskiego sztabu będzie biuro PO przy ul. Długiej.

- Zapraszamy tutaj wszystkich, którzy by chcieli włączyć się w pracę sztabu. Wszystkich, którzy chcieliby przez najbliższe dwa tygodnie złożyć podpis pod listą poparcia pani marszałek  Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówił Piotr Serdyński, zachęcając do kontaktu telefonicznego osoby, które mogą udostępnić miejsce na baner i pomóc w zbieraniu podpisów.

Reklama

Więcej w naszej relacji VIDEO

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 10 maja. Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie osiągnie minimum 50 proc poparcia, to druga tura przeprowadzona zostanie 24 maja. W drugiej turze zwycięża kandydat, który otrzymał więcej głosów. Wybrany w maju prezydent złoży przysięgę wobec Zgromadzenia Narodowego w ostatnim dniu urzędowania ustępującego prezydenta, czyli 6 sierpnia. To właśnie od tego momentu rozpocznie się jego pięcioletnia kadencja.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości