W 84. rocznicę pierwszej sowieckiej wywózki Polaków na „nieludzką ziemię”, przedstawiciele władz i mieszkańcy naszego miasta oddali hołd Zesłanym. W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku sowiecki okupant przeprowadził pierwsze masowe wywózki Polaków na Syberię.
Uroczystości rocznicowe w Łomży odbyły się dziś, w sobotę 10 lutego 2024 r. Przed tablicą "Pamięci Zesłanych przez sowieckiego okupanta w latach 1940-1941 na nieludzką ziemię" przy Miejskiej Hali Targowej i przed pomnikiem Sybiraków przy ul. Katyńskiej złożono kwiaty i zapalono znicze.
Udział w uroczystości wziął m.in. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i starosta powiatu łomżyńskiego Lech Szabłowski.